Excelde Finansal Uygulamalar

İleri Excel Kursu sayesinde Microsoft Excel programının derinlerine inebileceksiniz. MS Excel programının ileri düzey özellikleri sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır. Makrolar yardımıyla işlerinizi çabuklaştırıp, Visual Basic ile kodlama yaparak kendi programlarınızı Excel üzerinde geliştirebileceksiniz. Excel’de Finans Uygulamaları Eğitimine katılanlar, Excel içinde yeralan finansal ve istatistiksel fonksiyonların çalışma prensibini, bu fonksiyonların nasıl şekilde kullanılacağını ve iş hayatımıza ne şekilde entegre edilebileceğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

Bunun yanısıra; Veri Tablosu, Senaryolar, Çözücü gibi Excel uygulamaları yardımıyla, değişik şartlarda gelişebilecek riskleri nasıl yöneteceklerini öğreneceklerdir.

Bunun yanında bu Excel kursuna katılanlar; bu riskleri birbirleriyle karşılaştırmayı, kurumları ve kendileri için en etkili kararları Microsoft Office Excel programı yardımıyla bulmayı öğreneceklerdir. Eğitimlerimizde Riskler, Krizler ve Riskten Korunma Yöntemleri gibi konular detaylı örnekler eşliğinde anlatılacaktır. Eğitimimiz; Excel kullanarak finansal kararlar verebilmeyi, verilen bu finansal kararların risk ve getirilerini hesaplamayı, uygulamalı risk yönetimini, maliyet minimizasyonu, kar maksimizasyonu, pörtföy oluşturulmasını, faiz ve verimlilik gibi hesaplamaların teorik ve pratik olarak öğretmeyi amaçlamaktadır.

Eğitim öncelikle değişik bütçe varsayımlarının (satış fiyatı, satış hacmi, hedef stok gün sayıları vb.) Excel programına girilmesi ile başlayacaktır. Bir sonraki adım olarak ise bu veriler makroekonomik ve istatistiksel yaklaşımlarla desteklenerek gelecek dönemlere aktarılacaktır. Excel’e yüklenen bu verilerin Excel formül ve araçları sayesinde işlenmesi sonucu ise geleceğe dönük finansal tablolar elde edilecektir.

Excel eğitimi sonunda ise kullanımı kolay, esnek bir bütçe modeli oluşacaktır. Değişik varsayımların ve değişkenlerin değiştirilmesi ile finansal sonuçlar otomatik olarak değişecek ve çeşitli senaryo analizlerini değerlendirilebilecektir. Eğitime katılanların bir bütçe modellemesinin Excel programında nasıl oluşturulduğu öğrenecekleri bu eğitimde bazı temel muhasebe ve finans kavramlarına da değinilecektir.

Excel’de Finansal Uygulamalar Kurs Başlama Tarihleri

KURS ADI BAŞLAMA TARİHİ GÜN VE SAATLER FİYAT
Excel’de Finansal Uygulamalar-18 Saat Sorunuz Hafta içi Gündüz
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 12:00-15:00
1260 TL
Excel’de Finansal Uygulamalar-18 Saat Sorunuz Hafta içi Akşam
Salı-Perşembe 18:30-21:30
1260 TL
Excel’de Finansal Uygulamalar-18 Saat Sorunuz Hafta sonu Gündüz
Cumartesi-Pazar 12:00-15:00
1260 TL
Excel’de Finansal Uygulamalar-18 Saat Sorunuz Hafta sonu Akşam
Cumartesi-Pazar 18:00-21:00
1260 TL

NOT: Yukarıda belirtilen eğitim saatlerimiz size uymuyorsa Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp yerinizde veya kurumumuzda Excel’de Finansal Uygulamalar Kursu için birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Excel’de Finansal Uygulamalar Eğitimi Konuları

Excelde finans uygulamaları eğitimine katılanlar, Excel içinde yeralan finansal ve istatistiksel fonksiyonların çalışma mantığını, bu fonksiyonların ne şekilde kullanılacağını ve iş hayatımıza nasıl adapte edilebileceğini göreceklerdir. Excel’de finansal uygulamaları eğitim içeriği aşağıda belirtilmiştir.

  • Finansa giriş
  • Finans ile ilgili temel kavramlar
  • Finansal Excel uygulamaları
  • Temel istatistik kavramları
  • İstatistik kavramları üzerine MS Excel uygulamaları
  • Portföy oluşturma ve risk
  • İleri seviye finansal uygulamalar