Excelde Makrolar

İleri Excel Kursu sayesinde Microsoft Excel programının derinlerine inebileceksiniz. MS Excel programının ileri düzey özellikleri sayesinde işleriniz kolaylaşacaktır. Makrolar yardımıyla işlerinizi çabuklaştırıp, Visual Basic ile kodlama yaparak kendi programlarınızı Excel üzerinde geliştirebileceksiniz. Kurumsal İleri Excel Kursu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Excel’de Makrolar ( MS Excel VBA ) eğitiminde katılımcılar; MS Excel makroları ile yapılan işlemleri kaydetmeyi, VBA ekranı üzerindeki genel tanımları öğrenmeyi, temel VBA programlamasını, bu programları yazarken uyulması gereken prosedürleri, kod organizasyonu oluşturmayı, döngüler ile oluşturulan metodları “User Formlar” üzerinde işlevsel hale getirmeyi uygulamalı olarak öğreneceklerdir.Excelde Makrolar eğitiminde ayrıca katılımcıların, Excel’de VBA kodlarını kullanarak kendi uygulamalarını geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Excelde makrolar kursunda ilk önce; kayıt makrolarının nasıl yaratılacağı, Excel makroların nesnelere atanması ve düzenlenmesi gösterilecektir. Bir sonraki aşamada MS Excel VBA penceresi kullanılarak temel kavramlar uygulamalı olarak öğretilecektir. Excel eğitimi süresince Excel VBA Operatörleri, döngüleri, fonksiyon ve prosedür yapıları ayrıntılı bir şekilde gösterilecektir. Katılımcılar bu Excel kursu sonunda, program kodları içinde hata denetiminin yapılması (Exception Handling & Debugging) ve kullanıcı formlarının oluşturulması gibi konuları uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

Excelde Makrolar Kursu Kurs Başlama Tarihleri

KURS ADI BAŞLAMA TARİHİ GÜN VE SAATLER FİYAT
Excelde Makrolar Kursu-18 Saat Sorunuz Hafta içi Gündüz
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 12:00-15:00
1080 TL
Excelde Makrolar Kursu-18 Saat Sorunuz Hafta içi Akşam
Salı-Perşembe 18:30-21:30
1080 TL
Excelde Makrolar Kursu-18 Saat Sorunuz Hafta sonu Gündüz
Cumartesi-Pazar 12:00-15:00
1080 TL
Excelde Makrolar Kursu-18 Saat Sorunuz Hafta sonu Akşam
Cumartesi-Pazar 18:00-21:00
1080 TL

NOT: Yukarda belirtilen eğitim saatlerimiz size uymuyorsa Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp yerinizde veya kurumumuzda İleri Excelde Makrolar Kursu için birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Eğitimin İçeriği

  • Excelde Makrolara genel bakış
  • Visual Basic Application (VBA) penceresini tanımak
  • Prosedürleri tanımak
  • Excel ile programlaya giriş
  • Operatörler
  • VBA programlama yapıları
  • Fonksiyonlar
  • Hata denetimi
  • User Form ve özellikleri
  • MS Excel & MS Access ilişkisi